KONST / Litografier / Färgserigrafi 13004392
nr 1300 4392
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färgserigrafi, "Beach Scene", 1968. Signerad, numrerad 54/60, oramat löst blad. Bladets mått: 76x55 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 13 januari 2020
kl 20:55:30
1.600 kr
1.900 kr
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley